Trawertyn PDF Drukuj Email
Trawertyn jest porowatą skałą wapienną, o charakterystycznym warstwowaniu.
Powstaje w wyniku gwałtownego spadku stężenia dwutlenku węgla w wodzie, czemu towarzyszy wytrącania się węglanu wapnia.
Gwałtowne spadki stężenia rozpuszczonego CO2 następują najczęściej w wywierzyskach, gdzie woda znajdująca się w skorupie ziemskiej, pod wpływem wielkiego ciśnienia, wytryskuje na powierzchnię ziemi. Choć w trawertynach często znajdują się fragmenty organiczne, przyczyna powstawania tej skały osadowej jest czysto chemiczna!
Trawertyn występuje najczęściej w kolorach jasnych, szarych lub beżowych. Ze względu na domieszki soli metali niekiedy trawertyn przyjmuje oryginalne zabarwienie rude, zielonkawe a nawet różowe. Ta ostatnia odmiana barwna jest zwykle określana jako "zniewalająca".
W ciągłej sprzedaży posiadamy najwyższej jakości włoski trawertyn, surowy i szpachlowany, w slabach o grubości 2 lub 3 cm, o powierzchni szlifowanej bądź polerowanej. Sami sprowadzamy go z Toskańskiej kopalni w Serre di Rapolano. Materiał ten cechuje wysoka zwięzłość, drobna i regularna kawernacja oraz wynikające z tego wyjątkowe walory wizualne. Kamień, z którego zbudowano najbardziej malownicze Toskańskie miasteczka, już teraz może ozdobić Twoją posiadłość!
Galeria
 
  • surowy slab trawertynu
  • faktura surowego kamienia
  • faktura po szpachlowaniu i oszlifowaniu
  • przykładowe ułożenie trawertynu
  • pokłady trawertynu w toskańskiej kopalni
 
KRW Stone Art

Please install Flash? and turn on Javascript.

Kontakt z nami

K.R.W. "STONE-ART" Sp. z o.o.
tel. 0048 0343609010 
fax. 0048 0343608176 
kontakt(at)krwstone.p
l

Czy wiesz że...

Już w 2 wieku n. e. z portu w Luni, niedaleko miejscowości Carrara (Włochy), rzymskie frachtowce zabierały ogromne bloki słynnego, śnieżnobiałego marmuru kararyjskiego na eksport. Kamieniem tym wykończane były wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe budynki w basenie Morza Śródziemnego.

 

Według umownej skali Mohsa, najtwardszym minerałem w przyrodzie jest diament a najbardziej miękkim - talk.