Stadion olimpijski PDF Drukuj Email

adres: Olympischer Platz 3, 14053 Berlin, Niemcy
 
rok zakończenia prac: 2005

materiał: muszlowiec


Stadion Olimpijski, mogący pomieścić 100 tysięcy widzów wybudowano według projektu Wernera Marcha w miejsce poprzedniego obiektu (Stadionu Niemieckiego) a inauguracja miała miejsce w dniu otwarcia igrzysk - 01. sierpnia 1936 roku...
Druga wojna światowa oszczędziła największy berliński stadion, choć w pobliżu toczyły się ciężkie walki. W czasie piłkarskich Mistrzostw Świata w 1974 roku rozegrano tu trzy mecze. Specjalnie na ten turniej Stadion Olimpijski został częściowo zadaszony a część drewnianych ławek zastąpiono siedzeniami z tworzywa sztucznego. Jednak największa renowacja obiektu miała miejsce w związku z przygotowaniami do piłkarskich Mistrzostw Świata w 2006 roku. Pomiędzy 03. lipca 2000 roku a 30 czerwca 2004 roku stadion został całkowicie wyremontowany. Przebudowa została przeprowadzona tak, aby zachowany został jego zabytkowy charakter. Długi czas przebudowy był spowodowany faktem, że podczas jej trwania stadion stale był wykorzystywany do rozgrywania meczów piłkarskich. W każdym momencie przebudowy na trybunach mogło zasiadać co najmniej 55 tysięcy widzów! Ogólny koszt przeprowadzonych prac wyniósł około 240 milionów Euro. Dzięki modernizacji Stadion Olimpijski w 2005 roku znalazł się na liście pięciogwiazdkowych stadionów UEFA.

Galeria

 
KRW Stone Art

Please install Flash? and turn on Javascript.

Kontakt z nami

K.R.W. "STONE-ART" Sp. z o.o.
tel. 0048 0343609010 
fax. 0048 0343608176 
kontakt(at)krwstone.p
l

Czy wiesz że...

Już w 2 wieku n. e. z portu w Luni, niedaleko miejscowości Carrara (Włochy), rzymskie frachtowce zabierały ogromne bloki słynnego, śnieżnobiałego marmuru kararyjskiego na eksport. Kamieniem tym wykończane były wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe budynki w basenie Morza Śródziemnego.

 

Według umownej skali Mohsa, najtwardszym minerałem w przyrodzie jest diament a najbardziej miękkim - talk.