Materiały
Granit PDF Drukuj Email
Więcej…
 
Muszlowiec PDF Drukuj Email
Więcej…
 
Piaskowiec PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Marmur Jurajski PDF Drukuj Email

 

 

Więcej…
 
Trawertyn PDF Drukuj Email
Trawertyn jest porowatą skałą wapienną, o charakterystycznym warstwowaniu.
Powstaje w wyniku gwałtownego spadku stężenia dwutlenku węgla w wodzie, czemu towarzyszy wytrącania się węglanu wapnia.
Gwałtowne spadki stężenia rozpuszczonego CO2 następują najczęściej w wywierzyskach, gdzie woda znajdująca się w skorupie ziemskiej, pod wpływem wielkiego ciśnienia, wytryskuje na powierzchnię ziemi. Choć w trawertynach często znajdują się fragmenty organiczne, przyczyna powstawania tej skały osadowej jest czysto chemiczna!
Trawertyn występuje najczęściej w kolorach jasnych, szarych lub beżowych. Ze względu na domieszki soli metali niekiedy trawertyn przyjmuje oryginalne zabarwienie rude, zielonkawe a nawet różowe. Ta ostatnia odmiana barwna jest zwykle określana jako "zniewalająca".
W ciągłej sprzedaży posiadamy najwyższej jakości włoski trawertyn, surowy i szpachlowany, w slabach o grubości 2 lub 3 cm, o powierzchni szlifowanej bądź polerowanej. Sami sprowadzamy go z Toskańskiej kopalni w Serre di Rapolano. Materiał ten cechuje wysoka zwięzłość, drobna i regularna kawernacja oraz wynikające z tego wyjątkowe walory wizualne. Kamień, z którego zbudowano najbardziej malownicze Toskańskie miasteczka, już teraz może ozdobić Twoją posiadłość!
Więcej…
 


KRW Stone Art

Please install Flash? and turn on Javascript.

Kontakt z nami

K.R.W. "STONE-ART" Sp. z o.o.
tel. 0048 0343609010 
fax. 0048 0343608176 
kontakt(at)krwstone.p
l

Czy wiesz że...

Już w 2 wieku n. e. z portu w Luni, niedaleko miejscowości Carrara (Włochy), rzymskie frachtowce zabierały ogromne bloki słynnego, śnieżnobiałego marmuru kararyjskiego na eksport. Kamieniem tym wykończane były wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe budynki w basenie Morza Śródziemnego.

 

Według umownej skali Mohsa, najtwardszym minerałem w przyrodzie jest diament a najbardziej miękkim - talk.